2022 Alfa Romeo Tonale Türkiye’de: İşte fiyatı ve özellikleri – Otomobil

Şubat ayında resmi olarak tanıtılan 2022 Alfa Romeo Tonale Compact SUV, online.alfaromeo.com.tr Lansmana özel bu versiyonun fiyatı 1,399,000 TL olarak achiklandy.

2022 Alfa Romeo Eylül ayında ise 1.6 liter 130HP’lik diesel otomatic vites versiyonunu Türkiye yollarıyla buluşacak. Italian stamp bu yıl 1000 adet Tonale getirmeyi hedefliyor. Önümüzdeki yıl 275 beygir gücündeki Q4 -dört çeker şarj edilebilir hibrit- seçeneğinin aileye katılması ile Tonale ürün gamı ​​tamamlanmış olacak.

Lansman Ozel Version “Editione Speciale”

Alfa Romeo Tonale, Türkiye’de Sprint, Ti ve Veloce olmak üzere 3 donanim seviyasiyle satışa sunuluyor. Universal version with advanced features, Achilles adaptive cruise control, parking sensors, 12.3″ Full Dijital Hayalet Gösterge Paneli screen and 10.25″ multimedia screen or Apple Car Play cable with Android Auto support Bu üç donanım paketinin üstünde ise Lansman Özel Serisi “Edizione Speciale” yer alacak.

Standard donanım paketlerinin satışına Eylül ayından itibaren; sınırlı sayıdaki lansman özel serisi Edizione Speciale ise 24 Haziran tarihinden itibaren ön satışa açılacak. Ediziona Speciale, 160 beygirlik hibrit motor seçeneği ile alınabilecek ve serinin en donanımlısı Veloce’den farklı olarak 20 inç jantlar, özel logo ve özel alcantara döşemeleri ile ayrışan Speciale’de ikinji seville otonom syurush özelliklerini barındıran Advanced Driving Assistance Pack ve 5 yıl uzatılmış guaranteed Fiyata Dahil Olachak.

Alfa Romeo Tonale’nin Edizione Speciale özel version 7 Ileri otomatic şanzıman, 1.5 liter, 160 hp, turbocharged engine with 48 volt “P2” electric motor, more flexible version than solar. Bu performance version, 1.5 liter 4-cylinder turbo-petrol engine or 48-volt battery, suhip 15 kW electric motor synergic or other.

Tonale’nin hibrit teknolojisi; aracın sessiz, akıcı, yakıt harcamadan, “% 100 elektrikli modda kalkış” yapabilmesine (e-launch) ve düşük devirde tamamen elektrikli modda ilerlemesine (e-creep) imkan sağlıyor. Tonale, sadece elektrik motorun gücü ile yoğun ve sıkışık trafikte kısa mesafelerde gazpedına basmadan da ilerleyebiliyor (electronic queue) ve tamamen elektrik modunda park edilebiliyor (electronic park).

KOMPAKT Sınıf Için Iddialı BOYUTLARA SAHIP OLAN MODEL, 4,53 м Uzunluk, 1,84 м Genişlik ve 1,6 м yüksekliğiyle alfa romeo’ya Özgü, yenilikçi tasarım anlayışını yansıtıtır, geçmiekır Yeni -Full LED Matrix “3+3” с модулем , otomobilin ön kısmında benzersiz bir gorünüm olustururken, gündüz sürüş farları, dinamik sinyaller ve “Karşılama ve Uğurlama” islevleri ile her zaman en iyi ayullari.

Üç modüllü far, hayatı kolaylaştıran ve sürüş güvenliğini destekleyen farklı teknolojileri de bünyesinde barındırıyor. Otomobilin çekiciligi ve dinamizmi, 8C Kabin içinde ise alüminyumun sağlamlığı ve Alcantara, deri koltukların sıcaklığı ve yumuşaklığı konforlu yolculuğu guaranteed ediyor. Tonale’nin “Teleskopik” gösterge paneli ve 3 kollu spor direksiyon ve direksiyondan kumanda edilen aliminyum vites kulakçıkları gibi detaylar, markanın ruhuna sadık kalarak sürüş tutkunlarına dinamik bir iç mekân sunuyor.

Genis Ekran ve Sezgisel HMI Arayüz

Alfa Romeo Tonale Segmented 22.5″ Screen 22.5″ 2 Screens Smooth Kişiselleştirilebilen Android işletim system ve 4G bağlantılı kablosuz (OTA) güncellemelerle yeni bilgi-eğlence system its zaman güncel içerik, işlev ve hizmetler sunuyor. Gösterge panelinin ortasında, geleneksel “teleskopik” tasarımıyla, otomobilin tüm verilerine ve otonom sürüş teknolojileri ayarlarına erisim sağlayan tamamen dijital 12.3 inç TFT ekran bulunuyor.

Gösterge ayrıca, Gelişmiş (Evolved), Rahatlatıcı (Relaxed) and markanın ikonik renklerine sahip Gelenekci (Heritage) olmak üzere üç seçenek halinde yeniden yapılandırılabiliyor. Ön konsolun ortasına yenilikçi 10,2 inçlik dokunmatik ekran güncel akıllı telefonlarla benzer kullanım arayüz ile kullanım kolaylığı sunuyor. Her kullanıcının kendine ait otomobil ayarlarının ve uygulamaların olduğu bir anasayfa oluşturabildiği, “Sürükle ve bırak” mantığı ile kullanılan arayüz kişiselleştirme, sezgisel bir kullanım sunma ve gelişmiş grafik bileşenler ile widget’lar ile çalışmak üzere geliştirilmiş olmasıyla dikkat çekiyor. Yatay kaydırma ile Alfa DNA, radio, media, telefon, uydu navigasyon, klima, bağlantılı hizmetler ve ADAS olmak üzere menülere ulaşılabiliyor.

Yeni ADAS sistemleri, 2’nci Seviye Otonom Sürüş

Tonal, sürüş keyfini engellemeden maximum sürüş güvenliği sunmak üzere; hızlanma, fren ve şerit takibini otomatik yöneten 2’inci seviye otonom sürüş için yeni Alfa Romeo Gelişmiş Sürüş Destek Sistemleri (ADAS) ile donatıldı. Tonale, otomobilin çevresini dikey ve yanal olarak izleyen ön kamera ile “Akıllı Uyarlanabilir Hız Sabitleme” (IACC) ve “Şerit Ortalama” (LC) sistemlerini birleştirerek Seviye 2 otonom sürüşü mümkün kılıyor.

Sistem, öndeki araçlarla güvenli bir mesafeyi korumak için otomobilin hızını otomatik olarak ayarlayan “Akıllı Uyarlanabilir Hız Sabitleme”, “Trafik İşareti Tanımlama Sistemi” and “Akıllı Hız Sabitlekume” lan.kullankume Entegre kamerayı kullanan sistem trafik işaretlerini algılıyor, bunları ekranda gösteriyor, sürücüyü mevcut hız sınırı konusunda uyarıyor ve sürücünün hızını tespit edırinis s. Sürücü kabul ederse, hız sabitleyici ayarları otomatik olarak ayarlanıyor. Şerit Ortalama sistemi ise yoğun trafik koşullarında bile aracı şeridin ortasında tutmak için aracın yanal hareketini kontrol ediyor.

Tonale’de ayrıca yenilikçi donanım ve teknolojiler standard olarak sunuluyor. Yaya veya bisikletliyi algılayarak sürücüyü tehlikeye karşı uyaran ve çarpışmayı önlemek veya için aracı tamamen durduran “Hassas Yol Kullanıcıları ile Otonom Acil Durum Fren” veya sürücü yorgunluğunu algılamak için aracın hareketlerini denetleyen “Sürücü Yorgunluk Algılama” gibi sistemler, Tonale’deki standart özelliklerden birkaçı olarak öne chikiyor.

Otomobilde ayrıca “Arka Koltuk Hatırlatma Uyarısı” from bulunuyor. Sistem, bagaj kapağından arka koltuğa yerleştirilen nesneleri algılayabiliyor. Tonale’de “Kör Nokta Algılama”, “Arka Çapraz Trafik Uyarısı”, gibi güvenlik unsurları da yer alıyor. “360° Görüşlü Kamera” on ızgaraya, dikiz aynalarına ve bagaj kapağına entegre edilen dört adet yüksek çözünürlüklü kamera ile yakaladığı aracın çevresine ait görüntüyü kızgilerok2sterkdiuz

Leave a Comment