2022 Volkswagen T-Roc Özellikleri ve Fiyat Listesi

Volkswagen’in SUV categoryindeki yeni otomobili Volkswagen T-Roc özellikleri ile birlikte tüm dikkatleri üzerine çekiyor. Yeni Volkswagen T-Roc, 2022 model year, model daha keskin hatlara ve yeni özelliklere sahip. Yeni T-Roc’u fiyatları ile birlikte sizler için inceledik.

Alman otomobil ureticisi Volkswagen, SUV Markanın “özgüven tazelendi” sloganıyla duyurduğu yeni Volkswagen T-Roc, tasarımı ve motor gücü konusunda kullanıcı beklentilerini fazlasıyla karşılıyor. Alman devi, çoğu otomobilinde başardığı güç ve konfor eşitliğini yeni

Yeni T-Roc modeli, şık tasarımı ile trafikte gozleri üzerinize toplamanıza neden oluyor Volkswagen T-Roc hangi özellikleri ile öne çıkıyor? Volkswagen T-Rock’i ozellikleri ve fiyat listsi Birlikte Incelelim island.

Volkswagen T-Roc tasarımı, özellikleri, yakıt tüketimi ve fiyat listsi:

Tasarim

Dış Tasarım: Volkswagen T-Roc daha keskin hatlara sahip

Yeni Volkswagen T-Rock tasarımı, keskin hatları ile birlikte tüm dikkatleri üzerine toplamayı başarıyor diyebiliriz. Ön ve arka tamponlar sayesinde daha kaslı bir görünüm sağlayan T-Roc, dekoratif led ışıklandırmaları ile birlikte kusursuz bir tasarıma sahip. 4234 mm uzunluk, 1819 mm genişlik ve 1573 mm yükseklik oranlarına sahip otomobil yalnızca 1350 kg ağırlığında.

T-Roc’a tam karşıdan baktığımızda bizleri, IQ.LIGHT – Led Matrix farlar karşılıyor. Akıllı bir sisteme sahip bu far sistemi, bir yapay zeka tarafından yönetilerek en iyi aydınlatmayı sunuyor. Iki Farin Arasin Baktygymyzda Ise, Volkswagen logosunun arkasından geçen uzun bir led görüyoruz. Biraz aşağı indiğimizde ise yine bizi led sis aydınlatmaları karşılıyor.

Volkswagen T-Roc

Yeni T-Rock‘un yan görünümüne geçtiğimizde ise, keskin hatlarla birlikte 19 inçe kadar uzanan jantlar bizi karşılıyor. Volkswagen, there is a T-Roc model in the factory 16″ 19″ kadar rim opsiyonu sağlıyor. Yeni bir görünüme sahip bu jantlar, T-Roc’un farklı bir görünüm elde etmesini sağlıyor. Keskin hatları takip ettiğimizde ise bizi muhteşem arka tasarımı karşılıyor.

Arka aydınlatmalar, tıpkı ön aydınlatmalar gibi tasarımda büyük bir rol oynamış gibi duruyor. Volkswagen, yeni T-Roc modelinde aydınlatma olarak oldukça iddialı duruyor. Oldukça şık duran bu led aydınlatmalar, en az görünüm kadar büyük bir işleve de sahip. Bagajın üzerine konumlandırılmış Volkswagen logosu ve hemen altında bulunan keskin T-Roc yazısı, arka görünüme farklı bir hava katmış diyebiliriz. Biraz aşağı indiğimizde ise kaslı bir görünüme sahip arka tampon ve bagajı ayağınızı kullanarak açabilmenizi sağlayan Easy Open/Close sensörü bulunuyor.

İç Tasarım: Bir SUV otomobile göre beklenenden daha fazlası

Salon Volkswagen T-Roc

Volkswagen T-Roc’un kapılarını actığımızda bizleri mat bir yüzeyin üzerine konumlandırılmış parlak krom detaylar karşılıyor. Volkswagen piano black detayları kullanmasını oldukça iyi biliyor ve bunu Barter modelinde bir kez daha kanıtlamış. Otomobil, panoramik açılır cam tavan özelliği ile birlikte daha faireh bir lift sahip olurken, oldukça geniş bir kokpite sahip.

Konfor ve donanIm ozellikleri:

Digital Gösterge Panels:

Information about the Volkswagen T-Roc

T-Roc’un direksiyonuna oturduğunuzda, sizleri onlarca fonksiyona sahip Dijital Gösterge Paneli karşılıyor. Bu Panel üzerinden aracınızın hızını ve devir göstergesini görmekle birlikte, multimedia sisteminin bazı özelliklerine de erişebilir ve aracınıza ait sistemleri kontrol edebilirsiniz. Volkswagen, T-Roc are modeled on solar panels. Bunlardan bir tanesi 8 inc büyüklüğündeki digital cockpit ve bir diğeri ise 10.25 inches büyüklüğündeki Digital Cockpit Pro. Bu panellerin kontrolünü ise tamamiyle deri ile kaplanmış, dokunmatik tuş yüzeyine sahip direksiyon ile yapabileceksiniz.

BeatsAudio of his system:

Volkswagen T-Roc BeatsAudio

Volkswagen BeatsAudionun ses mühendislerinden, yeni Volkswagen T-Roc için hazırlanan ses systems sayesinde, yolculuğunuz boyunca en iyi ses deneyimini alabileceksiniz. T-Roc’un bagaj bölümünde bulunan subwoofer, 300 watts gücünde 6-kanallı amfi ve toplamda 6 hoparlörden oluşan bu ses sistemi, kusursuz bir müzik zevki sunuyor.

App-Connect allows you to use multimedia systems:

T-Roc App Connect

Bus system Connect application özelliğine sahip bir multimedia ekranı ile kontrol edebiliyorsunuz. App-Connect Üstelik bu özelliği kablosuz bir şekilde sunan bu sistem, ekstra olarak Apple CarPlay, Android Auto and MirrorLink gibi özellikleri from kapsiyor.

Kablosuz cartoon alani:

T-Roc Cablosose Caricature

Yeni Volkswagen T-Roc özellikleri ile birlikte günümüz teknolojisine oldukça yakın demiştik. Bu iddiamızı destekleyen bir diğer özellik ise, vites topuzunun hemen önünde bulunan Cablosouse Sarge Alani. Kablosuz şarj özelliğini destekleyen herhangi bir akıllı telefonunuzu bu alana koyduğunuzda, otomatik olarak yolculuğunuz boyunca telefonunuzu şarj edebileceksiniz.

Koltuk Isitma:

T-Roc koltuk ısıtma

Yeni T-Rock‘un üst donanım paketlerinde koltuk ısıtma özelliği from mevcut. Özellikle kış aylarında gerçekleştirdiğiniz seyahatlerde, koltuk ısıtma özelliği sayesinde çok kısa bir sürede soğuklardan arınmış olacaksınız. Koltuk ısıtma özelliği şöför koltuğu ve ön yolcu koltuğuna konumlandırılmış. Arka koltuklarda seyahat Eden yolcular için bu özellik ne yazık ki bulunmuyor.

Engine: Düşük hacimde daha fazla Performans

T-Roc Motor Secenekleri

Volkswagen T-Roc, engine tech seçeneğine sahip. 1.5 liter hacimli benzinli bir sahip T-Roc engine, sahip olduğu sayesinde düşük devirlerde bile güç alabilmenizi sağlıyor engine. Volkswagen Motorlarının Hacim Fark etmeksizin oldukça seri oldugunu biliyoruz. Otomobil devi, bu çizgisini yeni T-Roc’ta da bozmamış gibi duruyor. 1.5 TSI Motoru ile birlikte firma, duşük yakıt tüketimi imkanını da sunuyor.

Şanzıman tarafına geçtiğimizde, Volkswagen her zaman olduğu gibi Transmission Shanzımanını T-Roc modelinde kullanıyor. Uzun Suren Ar-Ge çalışmaları sonucunda ortaya çıkarılan ve Çift Kavramalı Şanzıman olarak adlandırılan DSG şanzıman modeli, pürüzsüz vites geçişleri sağlıyor. Üstelik vites aralığı ile birlikte yüksek Performans ve günlük kullanımda daha düşük yakıt tüketimi imkanı sunuyor.

Ortalama yakIt tuketimi:

T-Roc Yakit Tyuketimi

50 liters bir yakit deposuna sahip olan yeni T-Roc’un yakıt tüketimi Ise bu Shekilde:

  • Şehir içi ortalama yakıt tüketimi: 6.6 l
  • Şehir dışı ortalama yakıt tüketimi: 4.7 l
  • Karma yakit tüketimi: 5.4 l

Guvenlik:

Responsive hız sabitley here:

Adaptive Hız Sabitley is here

Volkswagen güvenlik sistemlerine oldukça önem veriyor. Adaptive hız sabitleyici özelliği ise bunlardan bir tanesi. The maximum speed is 210 km/s. Üstelik, önünüzde ve yanınızda bulunan araçlar ile takip mesafesini koruyan bu sistem, dur-kalk trafikte otomatik olarak durup ve daha sonrasında aracı hareket ettirebilme özelliğine sahip. Navigasyon sistemi ile birlikte çalışabilen bu sistem, bölgedeki yasal hız limitlerine uyarak aracın hızını ayarlayabilir ve virajlar, dönüşler ve kavşaklar için aracın hızını düşürebilir.

Yarı otonom surüş asistanı:

Jari Otonom Syurush

Volkswagen‘in “Bilimkurgu filmlerinden caddelere” the slogan tanıttığı bu özellik, T-Roc’un üzerinde bulunan Radar ve sensörler ile birlikte fren/gaz kararlarını otomatik olarak verebiliyor. Üstelik, önünüzdeki araç ile takip mesafenizi korumanıza yarıyor ve gerektiğinde otomobilin şeridini değiştirebiliyor.

Şerit değiştirme help:

T-Roc Serit Değistirme Asistanı

Şerit değiştirme asistanı özelliği sayesinde, şerit değiştirmek istediğinizde bunun güvenli olup olmadığını kolaylıkla öğrenebileceksiniz. Serit değiştirmek için sinyal verdiğinizde Barter, etrafında bulunan sensörler sayesinde tehlike durumunu hızlıca ölçebiliyor. Bunun sonucunda, yan aynalarda bulunan led ikaz ışıkları aracılığıyla size uyarı verebiliyor.

Parking Assistance:

T-Roc parking assistance

Günümüzde trafikte en büyük sorunlardan bir tanesi de park etmek diyebiliriz. Yeni T-Roc modelinde bu sorunda ortadan kalkmış gibi görünüyor. Help at the Automatic Park sayesinde, otomobilin sığacağı alanlara otomatik olarak park edilmesi sağlanıyor. Size ise yalnızca gaz ve frene basmak kalıyor. Üstelik, park ettiğiniz alandan çıkmak için yine park asistanından yardım alabilirsiniz.

On bölge help:

T-Roc On Bölge Assistance

Otomobil ile seyahat halindeyken, T-Roc’un önünde bulunan gelişmiş Radarlar Sayesinde olası kazaların önüne geçebilmeniz mümkün. Önünüze atlayacak herhangi bir yayayı veya herhangi bir araç ile çarpışma durumunda kaldığınızda otomobiliniz bunu fark ediyor ve otomatik olarak frenleme yapıyor.

2022 Volkswagen T-Roc List:

Volkswagen T-Roc Fiyatlar

  • Yeni T-Roc 1.5 TSI 150 PS DSG Life Donanım 781.400 TL
  • Yeni T-Roc 1.5 TSI 150 PS DSG Donanım Style 857.200 TL
  • Yeni T-Roc 1.5 TSI 150 PS DSG R-Line Donanım 937.400 TL

Sisler is here Volkswagen T-Rock modelini detailed inceledik. T-Roc, SUV kullanıcılarının yeni Favori olabilecek düzeyde. Sizler yeni T-Roc hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda belirtmeyi unutmayın!

Leave a Comment